بهترین فروشگاه ساز اینترنتی رایگان

بهترین فروشگاه ساز های اینترنتی رایگان

در این مقاله بهترین فروشگاه ساز های اینترنتی متن باز و رایگان معرفی شده‌اند که با استفاده از آنها می‌توانید به سادگی و با کمترین هزینه فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی نمایید.

این نرم افزارها برای پیاده سازی آسان وب سایت فروش اینترنتی بدون نیاز به برنامه نویسی طراحی شده‌اند و دارای ویژگی‌های اساسی مانند لیست محصولات، موجودی کالا، قیمت‌گذاری، سبد خرید و یکپارچه‌سازی با درگاه پرداخت هستند.

البته فروشگاه ساز های متن باز (Open Source) زیادی در دسترس است. اما در این مقاله فقط به مواردی که بصورت فعال بروز رسانی می‌شوند اشاره کرده‌ایم تا وب سایت فروش اینترنتی شما به دلیل نرم افزارهای قدیمی دچار مشکل نشود.

1. ووکامرس (WooCommerce)

اگر می‌خواهید از وردپرس برای وب سایت فروش آنلاین خود استفاده کنید، در اینصورت ووکامرس یکی از بهترین گزینه‌های شما خواهد بود. از نظر فنی از وردپرس به عنوان زیر ساخت ایجاد وب سایت و از ووکامرس به عنوان افزونه فروشگاه ساز استفاده می‌کنید تا ویژگی‌های مورد نیاز یک وب سایت فروش اینترنتی را فراهم کنید.

بسیاری از طراحان وب نحوه استفاده از وردپرس را می‌دانند بنابراین یادگیری و ایجاد فروشگاه آنلاین با استفاده از ووکامرس برای آنها آسان‌تر خواهد بود. در استفاده از وردپرس هم قطعا مشکلی نخواهید داشت زیرا یکی از بهترین نرم افزارهای ایجاد وب سایت است که با داشتن هزاران افزونه پیشرفته و رایگان گزینه‌ای قابل اعتماد برای فروشگاه اینترنتی شما خواهد بود.

بهترین مزیت استفاده از ووکامرس انعطاف پذیری آن است. شما می‌توانید برای طراحی و افزودن امکانات به فروشگاه آنلاین خود از میان صدها گزینه آماده انتخاب کنید.

ووکامرس از زبان فارسی و واحد پول ایران نیز پشتیبانی می‌کند و افزونه‌های یکپارچه‌سازی آن با تمام درگاه‌های پرداخت ایرانی موجود است. بنابراین در این زمینه هم مشکلی نخواهید داشت.

برای دسترسی رایگان به این نرم افزار و اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحات زیر مراجعه نمایید.

https://woocommerce.com
https://github.com/woocommerce/woocommerce

2. پرستاشاپ (PrestaShop)

پرستاشاپ یکی دیگر از نرم افزارهای خوب تجارت الکترونیک و ساخت فروشگاه آنلاین است که می‌توانید از آن استفاده کنید. پرستاشاپ یک نرم افزار متن باز فعال با یک بازار رسمی برای افزونه‌ها و قالب‌های آماده است. این نرم افزار از سایت رسمی پرستاشاپ قابل دانلود بوده و برای راه‌اندازی آن نیز می‌توانید به صفحه راهنمای نصب پرستاشاپ مراجعه نمایید.

پرستاشاپ امکانات و قابلیت‌های بسیار زیادی دارد و استفاده از آن هم بسیار آسان است. این فروشگاه ساز پرطرفدار قطعا یکی از گزینه‌هایی است که ارزش بررسی را دارد.

برای دسترسی رایگان به این نرم افزار و اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحات زیر مراجعه نمایید.

https://www.prestashop.com/en
https://github.com/PrestaShop/PrestaShop

3. فروشگاه ساز مگنتو (Magento)

 مگنتو یک زیرساخت فروش اینترنتی متن باز است که توسط شرکت Adobe پشتیبانی می‌شود. مگنتو کاملا برای کاربردهای تجارت الکترونیک طراحی شده است بنابراین به راحتی می‌توانید از بسیاری از ویژگی‌های پیش فرض آن استفاده نمایید و همچنین امکانات سفارشی‌سازی پیشرفته‌ای نیز در اختیار شما خواهد بود.

البته هنگام استفاده از نسخه متن باز ممکن است برخی از ویژگی‌های موجود در نسخه تجاری را از دست بدهید که برای آگاهی از تفاوت‌های آنها می‌توانید صفحه مقایسه نسخه‌های متن باز و تجاری مگنتو را بررسی نمایید.

برای دسترسی رایگان به این نرم افزار و اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحات زیر مراجعه نمایید.

https://magento.com
https://github.com/magento

دسترسی به ادامه این مقاله برای اعضای سایت امکان پذیر است.
ثبت‌نام 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *