تبلیغات موثر

چگونه تبلیغات موثر داشته باشیم؟

تبلیغات موثر به فروش محصولات و خدمات با کیفیت کمک زیادی می‌کند و البته می‌توان محصولات بی کیفیت را نیز از طریق تبلیغات به فروش رساند، اما این فروش فقط یک بار خواهد بود. حال پرسشی که پیش می‌آید این است که چگونه تاثیر تبلیغات خود را افزایش دهیم؟

ویژگی‌های تبلیغات موثر

خلاقانه: پیام تبلیغات را به شیوه‌ای نو و تازه ارائه کند.

جذاب: عنوان، متن و تصاویر استفاده شده موجب مکث و جلب توجه مخاطب شود.

به یاد ماندنی: موجب شود که مخاطب هرگاه به محصولات و خدمات مرتبط فکر می‌کند، کسب و کار شما را به یاد آورد.

شفاف: پیام مورد نظر را بصورت دقیق، ساده و قابل فهم برای تمام مخاطبان ارائه نماید.

آموزنده: اطلاعات مفیدی در مورد کسب و کار و محصولات مربوطه به مخاطب داده و دلایل خوبی برای خرید از شما ارائه نماید.

متمایز: منحصر بفرد بوده و بلافاصله قابل تشخیص باشد که تبلیغات شما است.

برندهای شناخته شده‌ای مانند کوکا کولا، سامسونگ، Apple و تویوتا همواره سعی دارند به وعده‌های داده شده در تبلیغات عمل کنند. محصولات آنها تبدیل به بخشی از زندگی میلیاردها انسان در سراسر دنیا شده است و آن قدر بر روی برندسازی این محصولات کار شده است که وقتی شما به یک نوشیدنی گازدار فکر می‌کنید، ناخودآگاه نام کوکا کولا به ذهن شما می‌رسد.

هنگامی که در حال ساخت تبلیغات برای یک محصول یا خدمت هستید، بهتر است توصیه‌های زیر را در نظر داشته باشید.

هیچ ادعا و وعده غیر واقعی را مطرح نکنید. اینگونه وعده‌ها ممکن است در ابتدا موجب جذب مشتریان بیشتری به شرکت شما شود، اما نگهداشتن این مشتریان در بلند مدت برای شما غیر ممکن خواهد بود. بهتر است مهم‌ترین خصوصیات و مزایای محصولات خود را شناسایی نموده و تبلیغات را بر روی آنها متمرکز کنید.

همچنین سعی کنید یک پیام تبلیغاتی به یاد ماندنی برای محصول خود بسازید. هنگامی که مردم به محصول شما نیاز دارند باید بلافاصله نام برند یا فروشگاه شما را به یاد آورند. اگر پیام تبلیغاتی شما، خلاقانه، روشن و دقیق بوده و محصول نیز واقعا مفید و مطابق با خصوصیات اعلام شده باشد، آنگاه مطمئن باشید که تبلیغات موثری خواهید داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: crmfa.com/?p=3637