مدیریت بازاریابی در مایکروسافت CRM

مایکروسافت CRM برای مدیران و کارشناسان بازاریابی، امکانات بی نظیری را به ارمغان می‌آورد. ابزارهای مدیریت داده، امکان بخش بندی بازار، توانمندیهای منحصر بفرد در مدیریت کمپین، تحلیل‌های دقیق برای افزایش اثربخشی برنامه‌های بازاریابی و امکان پیگیری بهتر شاخص‌های کلیدی از جمله این امکانات است. مایکروسافت CRM با فراهم نمودن مجموعه‌ای جامع و کامل از قابلیت‌های بازاریابی، شما را قادر می‌سازد تا با مشتریان هدف به نحو موثرتری ارتباط برقرار نمایید.

مدیریت بازاریابی در مایکروسافت CRM

برنامه‌ریزی سریع

با کمک امکانات تحلیلی مایکروسافت CRM، داده‌های مشتریان به اطلاعاتی دقیق و قابل برنامه‌ریزی تبدیل می‌شوند. به این ترتیب شما قادر خواهید بود تا به سرعت به ترجیحات و نیازمندی‌های متغیر مشتریان و فرصت‌های نوظهور بازار واکنش نشان دهید.

درک روشن از مشتریان

با دسترسی به اطلاعات جامع در خصوص مشتریان، وضعیت فروش و آمارهای جمعیتی و بخش‌بندی بازار بر اساس آنها، شما نگاه همه جانبه و درک کاملی از مشتریان خواهید داشت.

بهبود آمیزه بازاریابی

با استفاده از تحلیل‌ها و گزارشات مایکروسافت CRM، امکان ارزیابی کارایی کانال‌های مختلف بازاریابی مانند نشریات چاپی، ایمیل مارکتینگ و تبلیغات آنلاین فراهم می‌گردد و به این ترتیب می‌توانید کانال‌ها و ابزارهای موثر را شناسایی و بر روی آنها تمرکز نمایید.

مدیریت بهتر فعالیت‌ها

نرم افزار مایکروسافت CRM می‌تواند تمام امکانات و ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری را از طریق نرم افزار Outlook در اختیار کارشناسان بازاریابی قرار دهد. بنابراین آنها می‌توانند فعالیت‌های روزانه شامل ایمیل‌های مشتریان، قرارهای ملاقات، وظایف و اطلاعات مشتریان را در یک نرم افزار واحد مدیریت نموده و ارتباطات بازاریابی را به سرعت به انجام رسانند.

اجرای هوشمندانه‌تر کمپین‌ها

از لیست‌های بازاریابی پویا و امکان بخش‌‌بندی بازار استفاده نمایید تا به مشتریان بالقوه خود دست یافته و مشتریان فعلی را حفظ نمایید. همچنین می‌توانید کمپین‌های موفق خود را بصورت الگو برای استفاده‌های آتی ثبت و ذخیره نمایید.

دسترسی به گزارشات لحظه‌ای

از مزایای گزارشات دقیق و توانمندی‌های تحلیلی نرم افزار CRM استفاده کنید تا نرخ پاسخ مشتریان و سطح علاقمندی آنها نسبت به هر کمپین و فعالیت بازاریابی به همراه هزینه‌های مرتبط را در هر لحظه مشاهده نمایید.

ایجاد بهینه لیست‌های بازاریابی

شما می‌توانید بصورت خودکار لیست‌های ثابت یا پویا را بر اساس شرکت‌ها، اشخاص و یا لیدها تهیه نمایید. برای شناسایی مشتریان بالقوه از جستجوی پیشرفته بر اساس بازه وسیعی از معیارهای تعیین شده توسط کاربر استفاده نمایید. همچنین لیدهای جدید را بصورت انبوه با استفاده از ابزار ساده ورود اطلاعات (Data Import) به نرم افزار وارد نمایید.

افزایش صحت اطلاعات

در نرم افزار مایکروسافت CRM ، امکان شناسایی و حذف رکوردهای تکراری و همچنین پیشگیری از ورود اطلاعات تکراری توسط کاربران پیش بینی شده که به افزایش صحت و دقت اطلاعات کمک می‌نماید.

بازاریابی بر اساس مجوز

برخی مشتریان تمایلی به دریافت ایمیل‌ها، فکس‌ها و پیامک‌های تبلیغاتی ندارند بنابراین در زمان ایجاد لیست‌های بازاریابی می‌توانید آنها را به سادگی شناسایی و از لیست خارج نمایید تا از نارضایتی آنها و اتلاف منابع بازاریابی جلوگیری نمایید.

مدیریت بهتر کمپین‌ها

شما می‌توانید وظایف، فعالیت‌ها و مطالب بازاریابی را برای تمام مراحل کمپین تعیین کنید و همچنین پیگیری‌های ضرورری برای مشتریان پاسخ دهنده به هر کمپین را مشخص نمایید.

بهبود ارزش برند

با همکاری تیم‌ها و واحدهای سازمانی و همسویی در رویکردهای بازاریابی، فروش و خدمات، می‌توانید ارزش نام تجاری خود را حفظ و تقویت نمایید.

پیگیری پاسخ‌ها

در نرم افزار مایکروسافت CRM ، امکان ثبت و ردیابی دقیق پاسخ مشتریان به هر کمپین وجود دارد. همچنین با چند کلیک ساده می‌توانید هر ایمیل را به لید(Lead) یا فرصت تبدیل نموده و یا صلاحیت لیدها را تایید نمایید.

مشاهده گزارشات و نتایج

در نرم افزار مایکروسافت CRM ، گزارش‌هایی دقیق و لحظه‌ای از فاکتورهای کلیدی عملکرد مانند نرخ بازگشت سرمایه، نرخ پاسخ، و هزینه هر پاسخ قابل تهیه است.

بهبود ارتباطات از طریق ایمیل

قالب‌های ایمیل با ظاهر حرفه‌ای ایجاد نمایید و با درج فیلدهای پویا در متن، با مشتریان خود از طریق ایمیل ارتباط برقرار نمایید. همچنین می‌توانید بصورت خودکار ایمیل‌های دریافتی را به شخص، لید و فرصت تبدیل نمایید.

محول نمودن فعالیت‌ها

در هر کمپین فعالیت‌های لازم مانند ایمیل‌ها، تماس‌های تلفنی، فکس‌ها و جلسات را تعریف نموده و به مسئولان مربوطه محول نمایید.

تبدیل لیدها به فرصت فروش

در نرم افزار مایکروسافت CRM، لیدها در فهرستی مجزا ثبت و نگهداری می‌گردند به همین علت امکان مشاهده و پیگیری سریع آنها توسط کارکنان فروش وجود دارد. همچنین می‌توان بر اساس نوع محصول درخواستی، منطقه فروش و یا هر معیار قابل تعریف دیگری، لیدها را بصورت خودکار به کارکنان مربوطه محول نمود.

دسترسی به فرصت‌های پنهان

در دنیای واقعی تمام شرکت‌ها و اشخاص به نوعی با یکدیگر در ارتباط هستند و شما می‌توانید ارتباطات مشخص شده بین مشتریان بالفعل و بالقوه، اشخاص تاثیر گذار و تامین کنندگان را در نرم افزار ثبت و ردیابی نمایید. این ارتباطات، فرصت‌های بالقوه زیادی را برای شما نمایان خواهد نمود.

شناسایی روندها

محصولات و خدمات جدید را بطور موثر معرفی نمایید و فرصت‌های فروش را افزایش دهید. منابع بازاریابی را بر اساس درک روشنی از روندها و فرصت‌ها تخصیص دهید. مشتریان را بر اساس معیارهای مختلف بخش بندی نموده و روندهای خرید را شناسایی نمایید.

ایجاد وفاداری

از امکان بررسی 360 درجه مشتری، برای پیشنهاد محصولات جایگزین، یادآوری موعد تمدید و یا قدردانی از مشتریان دائمی استفاده نمایید.

ارزیابی بازگشت سرمایه در بازاریابی

داشبوردهای بازاریابی، اطلاعات روشن و دقیقی را برای مدیران ارشد و میانی فراهم می‌آورد و معیارها و شاخص‌های کلیدی را در اختیار ایشان قرار می‌دهد تا عملکرد برنامه‌های بازاریابی قابل ارزیابی و اندازه گیری باشد.

لطفا در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

لینک کوتاه: crmfa.com/?p=1104