مدیریت فروش در مایکروسافت CRM

نرم افزار مایکروسافت CRM ، کامل‌ترین ابزار مدیریتی است که با اعمال روش‌های کارآمد و استاندارد، کارایی و بهره‌وری فرایندهای فروش را به نحو چشمگیری افزایش می‌دهد. این نرم افزار با اتوماسیون فرایندهای فروش، به سازمان این امکان را می‌دهد تا فعالیت‌های تکراری و زمانبر را بصورت خودکار و استاندارد به انجام رساند. همچنین دیدگاه واحدی از مشتری و اطلاعات مرتبط را در اختیار کارکنان  قرار می‌دهد که موجب افزایش دقت و سرعت فرایند فروش و بهبود نرخ موفقیت در فرصت‌های فروش می‌گردد.

مدیریت فروش در مایکروسافت CRM

مایکروسافت CRM می‌تواند به سادگی تمامی اطلاعات مورد نیاز را بصورت Online یا Offline و بر روی انواع تجهیزات دسکتاپ و موبایل، در اختیار مدیران و کارشناسان فروش قرار دهد. بنابراین آنها بدون توجه به موقعیت جغرافیایی و در هر ساعتی از شبانه روز قادر به مشاهده گزارشات و پیگیری و انجام فعالیت‌های مرتبط می‌باشند.

مدیریت ساده‌تر فعالیت‌های فروش

در مایکروسافت CRM ، کاربران می توانند علاوه بر واسط کاربری تحت وب، از طریق نرم افزار Outlook نیز به تمام بخش‌های نرم افزار CRM دسترسی داشته باشند. بنابراین مدیریت ایمیل‌ها، قرارهای ملاقات، وظایف محوله و دسترسی به اطلاعات مشتری، از طریق نرم افزار شناخته شده Outlook نیز قابل انجام خواهد بود.

درک بهتر نیازمندیهای مشتریان

با گردآوری و یکپارچه سازی کلیه اطلاعات مربوط به یک مشتری و ثبت سلایق و ترجیحات او و همچنین نگهداری سابقه ارتباطات و فعالیت‌های انجام شده، سازمان درک بهتری از مشتری و نیازهای او خواهد داشت.

ارزیابی بهتر مشتریان

تمام لیدها (lead) و مشتریان بالقوه از اهمیت یکسانی برخوردار نیستند، کارکنان فروش بهتر است با ارزیابی مشتریان احتمالی، زمان بیشتری را صرف فرصت‌های فروش واقعی نمایند. مایکروسافت CRM این امکان را فراهم می آورد تا فرایندهای پیگیری استانداردی را تعریف نموده و از طریق ابزار قدرتمند طراحی گردش کار، بسیاری از فعالیت‌های فروش را اتوماتیک نمایید.

افزایش فروش‌های موفق

مدیریت موثر لیدها و فرصت‌های فروش، هدایت خودکار لیدها بر اساس فرایندهای از قبل تعریف شده و همچنین ردیابی فعالیت رقبا، موجب افزایش فروش‌های موفق و کاهش زمان فرایند فروش می‌گردد.

اطلاع رسانی به مشتریان

با استفاده از امکانات و ابزارهای ساده اطلاع رسانی مانند ایمیل و SMS، خواهید توانست مشتریان خود را همواره در جریان اخبار مهم و محصولات و خدمات جدید خود قرار دهید.

تحلیل عملکرد فروش

با استفاده از گزارش‌های جامع، متنوع و منعطف موجود در مایکروسافت CRM، می‌توانید میزان فروش خود را پیش‌بینی نموده، فعالیت‌های صورت گرفته و عملکرد سازمان خود را سنجیده و از میزان موفقیت در فروش و ارائه خدمات مطلع گردید. همچنین امکان شناسایی روندها، مشکلات و فرصت‌های بالقوه وجود خواهد داشت.

ارتباطات و تعاملات موفق با مشتریان

امکان یکپارچه‌سازی ایمیل‌ها، قرارهای ملاقات، وظایف روزانه، آدرس‌ها و تلفن‌ها بین Outlook و CRM به صورت خودکار وجود داشته و در عین حال امکان تبدیل سریع ایمیل‌های دریافتی به لید و فرصت فروش وجود دارد.

با استفاده از الگوهای قابل تعریف ایمیل، می‌توانید پیام‌های موثر و صحیح را برای مشتریان هدف خود ارسال نمایید و با استفاده از امکان Mail Merge در مایکروسافت Word و ارتباط آن با اطلاعات CRM، امکان تولید محتوای مکاتبات با صرف کمترین زمان و با دقت بالا را خواهید داشت.

دسترسی از راه دور

مایکروسافت CRM این امکان را فراهم می آورد که در خارج از دفتر و محیط شرکت از طریق محیط وب بصورت کاملا ایمن کار نمایید. حتی زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید می توانید از طریق محیط Outlook بصورت آفلاین به تمام اطلاعات مشتریان و بخشهای مختلف CRM دسترسی داشته و حتی آنها را ویرایش نمایید. همچنین امکان دسترسی به نرم افزار از طریق موبایل‌ها و تبلت‌های بر پایه ویندوز، Android و iOS  نیز امکان پذیر می‌باشد.

کسب و کار جهانی

امکان چند زبانه بودن، استفاده از واحدهای پولی گوناگون و کار در محدوده‌های زمانی مختلف این قابلیت را به سازمان شما می‌دهد تا به شعب و نمایندگان خود در هر نقطه دنیا دسترسی آنلاین داده و فعالیت‌های خود را بصورت یکپارچه به انجام رسانید.

دسترسی به نمای کاملی از اطلاعات فروش

امکان مشاهده و مدیریت اطلاعات و سوابق یک مشتری مانند اطلاعات تماس، شرح جلسات، فایل‌های پیوست، سوابق ارتباطات، پیشنهادهای قیمت در انتظار تایید و محصولات خریداری شده توسط مشتری به آسانی در دسترس شما خواهد بود. همچنین با استفاده از امکان جستجوی پیشرفته و سراسری موجود در سیستم، به سرعت به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا خواهید نمود.

مدیریت و اتوماسیون فرایندهای فروش

در نرم افزار مایکروسافت CRM ، امکان تخصیص خودکار لیدها به کارشناسان فروش بر اساس محصول، منطقه، ارزش ریالی و یا هر معیار دیگری را خواهید داشت. همچنین امکان تبدیل لیدهای تایید صلاحیت شده به فرصت‌های فروش با تنها یک کلیک ساده وجود دارد.

همچنین امکان ثبت و صدور پیش فاکتور و پیگیری آن تا تبدیل به سفارش و سپس پیگیری و مدیریت آنها تا صدور صورتحساب وجود دارد. بنابراین در صورت تمایل سازمان می توان تمام فرایند فروش از تماس مشتری جدید تا صدور صورتحساب نهایی را در این نرم افزار مدیریت نمود.

در نهایت با به کارگیری ابزار گردش کار و خودکار نمودن مراحل فروش و تعریف مواردی مانند رویه مدیریت لیدها، ارسال پیام‌های هشدار و سایر قواعد قابل تعریف در آن، می‌توان فرایند فروش را از ابتدا تا انتها بصورت استاندارد و کارا مدیریت نمود.

کاتالوگ محصولات و خدمات

در نرم افزار مایکروسافت CRM، امکان ایجاد کاتالوگ محصولات به منظور تعریف تمام محصولات و خدمات شرکت به همراه مشخصات فنی و تجاری و اطلاعات قیمت‌گذاری و سیاست‌های تخفیفی وجود دارد که این امکان در صورت تمایل شرکت به صدور پیش فاکتور و صورتحساب در این نرم افزار اهمیت بیشتری خواهد یافت.

مدیریت اسناد فروش

در این نرم افزار شما امکان ایجاد، مدیریت و به اشتراک گذاری اسناد و محتویات بازاریابی و فروش شامل بروشورها، دستورالعمل‌ها، مقالات و پاورپوینت‌ها را خواهید داشت.

بررسی وضعیت رقبا

در این نرم افزار می توانید برای هر یک از رقبای خود پرونده‌ای تشکیل داده و تمام اطلاعات در دسترس مانند نقاط قوت و ضعف و مزایای رقابتی و اطلاعات کلیدی محصولات و خدمات شرکت رقیب را ثبت و نگهداری نمایید. همچنین در تمام فرصت‌های فروش برنده یا بازنده، نام و اطلاعات شرکت‌های رقیب نیز ثبت می‌گردد تا امکان تحلیل و گزارش گیری از سوابق رقابتی موجود باشد.

تبدیل اطلاعات به ابزار تصمیم‌گیری

با استفاده از ابزار گزارش ساز و ابزارهای طراحی داشبورد و نمودار می‌توانید گزارشات کامل و ‌متنوعی را بر اساس نیاز و سلیقه خود ایجاد نمایید. به این ترتیب امکان شناسایی روندها، سنجش و پیش بینی مقدار فروش، نظارت بر فرایند فروش و ارزیابی عملکرد تیم فروش را خواهید داشت. پس از ایجاد هر گزارش، داشبورد یا نمودار می‌توانید آن را به راحتی با سایر همکاران به اشتراک بگذارید.

داشبوردها به مدیران ارشد این امکان را می‌دهد تا معیارهای کلیدی فروش و شاخص‌های سنجش عملکرد را همواره بصورت لحظه‌ای در اختیار داشته و از آخرین وضعیت فروش بصورت آنلاین مطلع باشند.

لطفا در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

لینک کوتاه: crmfa.com/?p=1263